суббота, 29 мая 2010 г.

НОВОСТИ ВБО "ВСЕУКРАИНСКАЯ СЕТЬ ЛЖВ"

Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД представила якісно нову схему закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних людей
Використання нової моделі державних закупівель, із залученням світового лідера у сфері закупівель медичних препаратів Фонду IDA,  зможе забезпечити чітко обумовлений контроль якості препаратів та прозорість формування дистриб’юторської націнки. Запропонований експертами Мережі шлях надасть можливість Уряду купувати найкращі ліки за найнижчими цінами, що дозволить врятувати тисячі життів українців.
26 травня 2010 року під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Володимира Семиноженка за участю Міністра охорони здоров’я Зиновія Митника відбулося чергове засідання Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Пан Семиноженко підкреслив необхідність посилення ролі держави у організації заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні. Під час засідання, з метою забезпечення контролю закупівель з боку Національної ради, заступником Міністра охорони здоров’я Валерієм Бідним було представлено звіт щодо стану закупівель за кошти державного бюджету антиретровірусних препаратів для лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД та препаратів для лікування хворих на туберкульоз у 2010 році. 

Зважаючи на представлені заступником Міністра охорони здоров’я цифри та факти, Голова Координаційної Ради Всеукраїнської Мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк продемонстрував можливість використання нової моделі державних закупівель. «Оскільки Нацрада закріпила за Мережею право моніторити процес впровадження нової неприбуткової системи закупівель антиретровірусних препаратів в Україні, то ми сподіваємося, що запропонований шлях дозволить Уряду купувати найкращі ліки за найнижчими цінами, що дозволить врятувати тисячі життів українців.» – зазначив Володимир Жовтяк.

На думку експертів Мережі єдиною можливою схемою, яка забезпечить чітко обумовлений контроль якості препаратів та прозорість формування остаточної ціни, є залучення світового лідера у сфері закупівель медичних препаратів Фонду IDA. Всеукраїнська Мережа ЛЖВ підписала трьохсторонній меморандум про наміри співпраці з неприбутковою організацією-постачальником найнеобхідніших медикаментів IDA HIV/AIDS Group та фармацевтичною компанією ФАЛБІ. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий